Класично мушко одијело је незаобилазан атрибут модерног џентлмена.

Класично мушко одијело је незаобилазни елемент модерног џентлменског ормара. Чак и ако је представник јачег секса присталица опуштеног стила и не проводи радне дане у канцеларији, још увијек не можете без одела, јер има много разлога да га носите.

Из историјата на мушкое одело

Према стилистима, одело није само стил, то је статус. Гледајући га, можете рећи много о власнику. Није случајно да ће човек који жели да направи одређени утисак, наиме одело, помоћи да се створи угледан и солидан имиџ.

Сада је тешко вјеровати у то, али мушко одијело има врло дугу и занимљиву причу која нас враћа у средњи вијек. Управо у тим тешким временима крижари су га довели у Европу. Онда је одело било кафтан са дугмићима, који је постао прототип модерне јакне, заједно сана које су биле причвршћене панталоне. Кафтани су знали да знају, бирајући стил и тканине по вашем укусу.

Парада је била одијело. Према правилима етикете, било је неопходно да се носи са рукавицама и фризуром - капом.

Костим у нашем уобичајеном смислу је скуп у истом стилском правцу. У њу улазе две панталоне и јакна (у горње три - такође прслук) исте текстуре. Уз кошуљу, кравату, шал, појас би требао постати обавезан додатак ансамблу. Вечерње опције укључују употребу лептира.

Класично одело је потребно да би се присуствовале свечаним догађајима, пословним преговорима, радом у канцеларији у којој постоји строга правила облачења .

Поред тога, стилска двојка је неопходна за објављивање - позориште, ресторан, музеј. У идеалном случају, мушкарац треба да има не једно, већ два одијела за стварање модерних слика за различите прилике.

Костим је дуго постао одјећа, чији су оквири ограничени искључиво функционалношћу. Данас је то стилска ствар, с обзиром на моду и тренутне трендове. Сада нико неће рећи да је одело досадно и банално.

Истакнути дизајнери узимају инспирацију из одеће таквог плана, храбро кршећи стереотипе који су се развијали током деценија ичак и век. Одијела разних модела, боја, декоративних рјешења доступна су модерним модним креаторима.

Мушкарци такође експериментишу са прибором, на пример, креативни млади људи су срећни да носе панталоне и јакну са светлим чарапама и шаловима, оригиналне ципеле.

Можемо са сигурношћу рећи да одијело - ствар број 1 у мушком ормару. Уз то, можете створити разне небаналне слике у различитим стиловима, како пословним тако и свакодневним, носити заједно или одвојено, комбинирајући се с другим стварима.

Костим ствара одређени став, даје човјеку повјерење у његове способности. Чак и ако га мушкарац не користи тако често, може бити сигуран да се пословна вечера или романтични састанак неће сломити јер нема одговарајуће одјеће за тако значајну прилику.

И, коначно, одело, одабрано у складу са специфичностима фигуре, је одличан разлог да се покаже, да се покаже осећај за стил и да се дода разноврсност уобичајеној гардероби.

Карактеристике резања мушких одела

Да би костим постао визитка, потребно је одговорно изабрати његов избор и ослонити се не само на карактеристике фигуре, већ и на модне трендове. На срећу, произвођачи мушке одеће нуде широк спектар модела, који се разликују у сврху рада, представницима јачег пола,текстура и боја.

В основните типове на мушки одети :

  • Сингле Бреастед . Универзални модел: панталоне + јакна. Дугмад на јакни распоређена су у један ред. Под условом да је величина исправно одабрана, одијело се добро уклапа на било коју слику.
  • \ т Доубле-Бреастед . Као и код појединачних груди, његови елементи су јакна и панталоне. Разлика је у томе што су дугмад на јакни распоређена у два реда, што доприноси бруталности комплета. Идеалан је за витке мушкарце атлетске грађе, чија је висина изнад просјека.
  • Три . Поред панталона и јакне, у комплету се налази и прслук, који костимима даје софистициран изглед и додаје му практичност. У топлом времену, јакна се може скинути, али чак и ако је остављена у прслуку, слика неће изгубити своју елеганцију. Јакна, по правилу, једнострука. Класично троделно одело је добра опција за мршаве и дебеле мушкарце.

Поред тога, модерна мушка одела могу да варирају у погледу горњег дела гарнитуре. Јакна је постављена, равна или лабава, на основу које постоји неколико типова модела.

Фиттед

Најраспрострањенији и траженији модел је класични енглески костим. Карактеристичне карактеристике комплета су издужена јакна, присуство јастучића за рамена,подцртајте рамена, мало прецењене линије струка, прорезе - тако да можете држати руке у џеповима.

Двострука јакна садржи 4-6 дугмади, једноструки - 3. Према законима стила, последње дугме се не може причврстити. Панталоне слободне, врата нису дозвољена.

Енглески модел из два дијелаима стил, елеганцију и одређену количину крутости, док три од њих изгледају традиционалније и конзервативније.

​​

Италијански костим- оригиналан и елегантан модел, кројен беспријекорно и складно. Посебна пажња се посвећује детаљима и разматрању карактеристика устава, па се такви костими најчешће шивају по наруџби. Материјал, елементи декорације и дужина јакне, обично једнобојни, зависе од личних склоности мушкарца.

Што се тиче панталона, оне су најчешће равне, али праве дандије који прате модне трендове бирају панталоне које су сужене.

Француски резса заобљеним меким облицима је стандард укуса и персонификација суздржаног, истински паришког шарма. Јакна је краћа од, на пример, енглеског, силуета се сужава, панталоне су сужене. Видно губи италијански уброј спектакуларних детаља, познати француски костим изгледа изузетно атрактивно.

Дирецт

Практичност је типична за руске костиме, што се постиже постављањем утора на јакни и високим струкама. Комплет се не може похвалити присуством модерних елемената својствених, на пример, италијанској ношњи. Међутим, за конзервативне мушкарце, чија је грађа далеко од идеалне, ово је добар излаз.

Важно је напоменути да се многи руски политичари старији од 50 година појављују у друштву управо у таквим тужбама. Модел на којем је јасно приказан отисак совјетске ере је јасан примјер како практичност и практичност имају предност пред модом и стилом.

Американци су познати по својој опуштености, жељи да постигну практичност и једноставност у свему. Концизност и практичност за њих много је вреднија од модних трендова. Зато амерички костим има мало врећасто резање које изгледа не баш естетски пријатно као италијански, али пружа слободу кретања.

У јакни, која може бити једнострука или двострука, јастучићи за рамена нису предвиђени. Изрежите, по правилу, равне, рјеђе постављене. Спушта се испод јакне, веома је погодан за оне мушкарце који воле носити јакну преко њега. Панталоне су такође благо сужене. Овај модел је савршенрешење за снажне људе испод површине.

Бесплатно

Слободан рез модела је карактеристичан за немачко одело. Становници Немачке изнад свега цене свестраност и практичност, дакле, више воле ствари са слободним резом.

Од посебног значаја је везана за текстуре, тако да је тканина за ношење направљена посебним технологијама. Његова главна предност је што се не набира. Чак и одјећа која се дуго складишти у склопљеном облику лако добија свој првобитни облик када се расклопи.

Модели оделака, како је то предвиђено

Најчешћа грешка коју многи људи чине је експлоатација једног костима, како кажу, на гозби иу свијету. У међувремену, ова ствар се не може сматрати универзалном, а према правилима етикете одређени модел је намијењен сваком случају. На одредиште се разликују двије варијанте сета - формалне и неформалне.

Перваа группа :

  • \ т Хаљинаје костим који је намијењен за свечаности с одијелом. Предњи део јакне је много краћи, дуги уски реп се налази са задње стране. Хлаче су уске, са двоструким пругама са стране и високим појасом, не сугеришући присуство појаса. Потребни атрибути за капут су сњежнобијеле рукавице, шал, укочена, уштиркана кошуља, прслук, лептир. Ципеле -Само црне ципеле од лакиране коже.
    \ т
  • \ т Визиткарта- пола репа са странама суженим до дна, са задње стране досеже ниво колена. Закачен на једно дугме. Визиткарту носимо са лептир машном, белом кошуљом, прслуком, суженим панталонама са траком. Ципеле морају бити црне.
\ т
  • \ т смокингили, како се још назива, клупска јакна је одлична опција за званичне пријеме почевши од 17.00. За израду костима користи се црна тканина, али у врућим земљама, уобичајена верзија са бијелом бојом. На једносједној или двострукој јакни треба бити широк сатенски лапел. Комплет такође садржи прслук, широки појас, белу кошуљу, лептир, шал (у џепу на грудима).

Међу неформалним моделима постоје две групе одела - мода и цасуал.Сврха њиховог именовања - свакодневно ношење. Ови костими се шиве из различитих текстура, у зависности од личних преференција власника. Савршено се уклапају у било који стил, наравно, осим званичног, и помажу у стварању модерних, намерно непажљивих слика.

Ношње прве групе могу се сигурно назвати тумачењем класичног смјера, које садржи свијетле елементе, на примјер, модерне текстуре, тренди нијансе тканине, отиске.

Модни сети прилично брзо излази из моде, тако да за мушкарце који не желе да купе одело са почетком сваке нове сезоне, боље је да се усредсредите на класични рез и монохроматску текстуру.

Модели у стилу цасуала су интересантни за људе који воле костиме за било коју другу одјећу, али који сматрају да су класици мало застарјели.

\ т

Хлаче и јакне су практичне и свестране и комбинација су свакодневних и класичних стилских трендова. Решења у боји су прилично конзервативна и суздржана.

Цолоур Ранге

Мода последњих сезона је концентрисана на боју. Уз традиционалну класичну схему боја, дизајнери храбро користе светле, засићене боје, охрабрујући мушкарце да експериментишу са стилом. Дакле, на модним пистама можете наћи моделе не само у црној, плавој и смеђој, већ иу кораљној, љубичастој, сенф, плавој.

\ т

Многи произвођачи нуде комбиноване комплете који укључују три контрастне нијансе.

У исто вријеме, не треба заборавити златно правило стилистике: лагане нијансе су прикладне за прољеће и љето, тамне изгледају органски у јесен и зиму.

\ т

Класичне боје су :

  • \ т Блацк . Лаконски,строга и конзервативна боја, погодна за сваку ситуацију - за свадбу, пословни догађај, матурско вече итд. Вјештим избором прибора и обуће нагласиће се статус и беспријекоран укус власника. Тако да се прамац не чини депресивним, кошуља не би требала бити бијела.
  • Бровн . Веома комплексан