Мушко троделно одело: избор овог господина

Према стилистима, у гардероби модерног џентлмена, заједно са класичним џинсом, црном кожном јакном, плетеном јакном и зимским капутом, мора постојати класично тродијелно одијело.

Поготово ова ствар је релевантна за пословног човјека који због правила облачења у својој организацији не може приуштити да носи неформални стил.

Из истории костуми

Тешко је поверовати, али историја мушког одела је веома дуга и води нас у средњи век. Мода за њега настала је у КСИВ вијеку, када су је крижари донијели у Еуропу. Истина, у то време одело није имало никакве веземодерна верзија комплета. Уместо јакне, коришћен је кафтан или копча.

Тумачење одијела, које смо некада разумјели, појавило се много касније, у 19. вијеку у Британији. Он је био одећа која се састојала од редингота, дугих панталона и кошуље. Да би био објављен, редингот би требао бити промијењен у фрак. Један џентлмен је морао да надопуни одело са рукавицама и цилиндрима. Без ових атрибута, слика правог кицме била је незамислива.

Наравно, слика и ритам живота не могу да утичу на моду, тако да мушко одело са временом пролази кроз значајне промене, постаје удобније. Тако су класичне панталоне и јакна замијениле хлаче и редингот. Обавезан додатак одијелу био је прслук.

Међутим, Други светски рат и општа глобална криза нису могли да наметну модни отисак. Због строгости, тканина прслука је напуштена и пребачена на поједностављену верзију одела - јакна + панталоне. И само у 60-има овај елемент поново постаје релевантан, а строги мушки тродијелни одијело постаје безвременски тренд.

Предности троделног одела

Прије него купите одијело, многи представници јачег секса сумњају да ли је вриједно куповине тројке или можете добити с више познатим два. У међувремену, сет панталона, јакне и прслука има неоспорне предности.Стога, ако човек жели да изгледа као прави кицош и изгледа као послован, успешан и чврст човек у очима оних који га окружују, вреди дати предност трима најбољима.

  • Прслук додаје сет елеганције , бруталног шика и презентабилности. Захваљујући овом елементу одеће, слика изгледа складно и комплетно. Чак и када је јакна уклоњена, на пример, током важних састанака или преговора, човек не губи репрезентацију.
  • Присуство прслука вам омогућава да експериментишете са сетовима , додајући различите додатке који су неприкладни са дводелним одело. На пример, лептир изгледа савршено са троделним одијелом, али с двојком је боље да га не користите.
  • Тројка се уклапа у било коју врсту сликеи добро ће изгледати чак и на пуном човјеку због чињенице да прслук служи као корзет и затеже желудац.
  • Тродијелно одијело - универзална опција.Погодан је и за посебне прилике и за рад у канцеларији, наравно, чак иу свакодневним ситуацијама, мушкарац у њему ће изгледати веома импресивно и елегантно.

Типови костима

Током дугих година постојања сет-три, мода је формирала шест силуета костима са карактеристичним елементима културе и менталитета одређене земље.

До сада је развијено шест силуета, три главна и три додатна силуета.

  • Прва група укључује енглески, амерички, италијански.
  • На другу, развијену са додатним обрасцима, немачком, француском и европском верзијом.

Размотрите детаљно сваку силуету.

Англијска ношња

Идеално за витке припаднике јачег пола, додајући им сјај и дискретан шик. Једноделна јакна има уграђену и благо издужену силуету, прилично уске ревере, пар отвора на леђима, дугмад у количини од 2-3 комада. У двокреветној јакни, ревер је много шири, дугмад су распоређена у два реда, двоструки утори.

Хлаче имају добро приањање. Панталоне без леђа морају бити довољно чврсте да стану на ноге. Стилисти не препоручују енглеско резање пуним мушкарцима, јер уграђена јакна и уске панталоне, сувише чврсте, привлаче пажњу на несавршену фигуру.

Америцан цут

Одликује га већа удобност, слобода од енглеског, чак и нека врећаста. То се објашњава чињеницом да Американци преферирају максималну слободу кретања.

Одело је идеално за велике и пуне мушкарце.

Запомнить! Овај сет се савршено уклапа у стил цасуал-а, али у формалном окружењу изгледаће импресивно и опуштено.

Једнократна јакна учвршћује се са 2-3 дугмета, има раван рез, широку рупу, умерено широке ревере. Раме јастучића нису предвиђене, а руб јакне са једним прорезом завршава на врху кукова.

Двоструки прслук, широки, дугмад зашивена на значајној удаљености један од другог.

Панталоне лабаве, скупљене у струку у уредним наборима.

Италиан цут

Разликује се у луксузу, сјају и екстраваганцији, јер Италијани, као нико други, разумеју много о лепом животу. За кројење одела користе се само најскупље меке текстуре изузетних боја, често са суптилним узорцима.

    \ т
  • \ т Двострука јакна има полу-фит рез, уске рамене, високи затварач, захваљујући којем се силуета визуално појављује дуже.
    \ т
  • \ т Једноструки модели , уредно уклапајуци фигуру, опремљени високим рукавцем, два слота, благо подигнуте раме, три дугмета, оштри ревер, уоквирени џепови.

Италијанске костиме бирају прави гурмани који желе да се истичу и остављају утисак. Захваљујући јединственом резу, они се добро уклапају чак и са пуном фигуром, визуелно га чинећи виткијим. Хлаче, по правилу, благо сужене до дна.

Француски рез

Французи нису случајно названи трендсетери. Овдје се истиче елеганција класичних параметара и ексклузивни квалитет кројења.

Јакна је веома затегнута, тако да му мушкарац са несавршеном фигуром неће одговарати, али за мршавог високог младића ово је идеална опција.

    \ т Једнократно јакну карактерише заобљена линија рамена, скраћена дужина, запремина дуж линије груди, умерено приањање силуете, сужени бокови.
    \ т
  • Дупла прса имају шире ревере и украсно дугме које се налази испод струка. Хлаче су се мало сузиле.

Немски цут

Разликују се у удобности, свестраности и практичности. Немци преферирају квалитетне вунене материјале који могу служити њиховом власнику дуги низ година и неће изгубити свој облик, слободан рез, осигуравајући слободу кретања, универзалне боје.

Јакна лабава, мало врећаста, са дубоким и великим рукавима за руке.

Карактеристична карактеристика чврстог иреспектабилна њемачка одијела су поништена дугмад на рукавима. Петље, по правилу, се секу и обрађују већ са индивидуалним уклапањем сета.

Европски костим

То је мешавина немачког и италијанског кроја, поједностављена конструкција, створена за мушкарце.

\ т

Јакна се одликује продуженом линијом рамена, недостатком прореза, широким реверима, џеповима без преклопа.

Хлаче су постале шире и слободније. Пошто масивни горњи дио визуално додаје волумен слици, европски модел не треба носити кратки мушкарци.

Поред тога, потребно је узети у обзир да је дужина јакне најмање 5 центиметара испод стражњице, а недостатак утора чини кретање много тежим. Пре него што седнете, морате откопчати неколико дугмади.

Материали

Најчешће се за производњу мушких одела користи вуна. За зимске сетове је густа, за прољеће-љето - лагана, идеална фреска. Коефицијент (индекс) торзије вуне варира од 80 до 250 С. С значи спесоре. Што је виши спесоре, то је боља, лепша и, сходно томе, скупља вуна.

Али бројка показује колико километара вунене пређенацртана од 1 килограма вуне на савременој опреми. Што је конац тањи, то је индекс већи.

Волна

За кројење мушких одела, вуна се користи са коефицијентом 110'С -120'С, као најпрактичнија опција. Таква вуна може издржати мокро-топлотну обраду, не скупља се и не губи свој облик под утјецајем врућег жељеза и, наравно, савршено пристаје на било који рез.

\ т

Твеед

Твеед је популаран - врста вуне, коју карактерише текстура и врста узорка. Необично издржљиви, тешки и груби материјали користе се углавном за израду одела у стилу цасуал.

\ т

Комплет од Твееда не може бити монотон, главни узорци на тканини су „пилећа нога“, „рибља кост“, „пастирска ћелија“.

Фланел

Фланелови костими, који могу бити вуна или памук, такође су популарни код мушкараца. Предности тканине су мекоћа, лакоћа, баршунастост, добре карактеристике топлотне изолације.

\ т

Међутим, постоји значајан недостатак: фланел не воли заставу и суши се јако дуго.

Плетенина

Одело у стилуповремени могу бити плетени, платно, памук.

Блендед Фабрицс

Веома често произвођачи мешају вуну са кашмиром, ланом, свилом. Додавање других влакана чини вуну меком и глатком, обезбеђује хладноћу у топлоти и топлоти на хладном.

\ т

У исто време треба да погледате етикету на којој је назначена композиција: вуна у производу мора бити најмање 50%. Дозвољено је додавање малог процента вештачких влакана, као што су еластан, ликра, полиестер. Захваљујући синтетичким материјалима, одело задржава дужи естетски изглед, мање је наборано и растегнуто на коленима и лактовима.

Али одијело од синтетике у потпуности није најбоља опција. Не дозвољава ваздух и ствара осећај нелагодности.

Обратите пажњу на облогу. На свиленој облози налазе се мрље зноја, па је боље дати предност ношњама са унутрашњом завршном обрадом бакра, вискозе, мешавине тканине (ацетат + вискоза).

Цолоур ранге, принтс

Традиционалне боје класичних одела - црна, сива, морнарица, браон.

сива

На врхунцу популарности - све нијансе сивог спектра. Стилисти тврде да племенита сива оплемењује слику и пријатно освежава. Додавање светлих додатака у жуто-смеђе и плаве боје додаје лукатрактивност и стил.