Зелена боја у одећи - задржаће мир и хармонију

Боја траве и лишћа дрвећа има смирујући ефекат на нервни систем. Зато се у одећи често користе различите нијансе зелене боје, поготово зато што је ова боја данас у моди.

Боја у психологији

Зелено је повезано са летњом и вегетацијом. Сматра се најповољнијим за људски вид, јер не иритира очи и носи позитивну енергију. Зелена се сматра бојом оптимиста, самоувјерених људи.

Љубитељи зелених ствари настоје да одрже мир у свим околностима и теже хармонији. Они, по правилу, нису склони брзоплетости и пажљиво разматрају своје поступке и поступке.

Ме греенутим, постоје зелене и негативне карактеристике. Није за узалудно постојање сталног израза "жудња зелена". Понекад зелена боја може изазвати негативне асоцијације са стагнацијом, недостатком напретка, напредовањем.

Психолози и терапеути у боји препоручују избор зелених ствари за људе којима недостаје самопоуздања. Стога, психолози препоручују преговоре, испите и интервјуе како би одабрали комаде гардеробе у тамним и засићеним зеленим тоновима.

Боја у историји

Ставови према зеленој боји у историји модепериодично. Дакле, у древном свету, ова боја се сматрала "женском". Човјек у зеленој одјећи натјерао би људе да се насмију.

У средњем вијеку, људи ниског друштвеног статуса, који нису могли приуштити скупе ствари, одјевени у зелену одјећу. Поред тога, зелена је сматрана бојом куртизана и девојака, водећи не најужаснији начин живота.

У доба рококоа, зелене нијансе "продрле" су у виши слој друштва. Посебно су цењене лаке нијансе. У време краљице Викторије, сложеније нијансе зелене и тканине са цветним орнаментима су биле чешће.

Прву половину двадесетог века памтили су чести и крвави ратови, па је у то време широко распрострањена бледа нијанса зелене боје, коју смо називали „заштитним“. Тек су шездесетих година људи поново почели да носе ствари које су биле засићене зеленом бојом. И са ширењем хиппие идеологије, појавила се мода киселих нијанси боје.

Данас, на модним пистама, можете видети разне нијансе зелене, од светлих и деликатних, до дубоких и богатих.

Коме?

Зелена има много различитих нијанси. Неки су топли, други су хладни. Ово се мора узети у обзир приликом одабира опреме. За представнике „хладних“ типова боја „летња“ и „зимска“ хладна зелена нијанса је најпогоднија. Ако многоАко желите да носите топле нијансе боје, треба их користити у доњем делу одела - у облику сукње, панталона, торбе, ципела. То јест, препоручује се да се "помери" са лица.

За горњи дио одијела, боље је одабрати хладну менту или купус, као и лагане нијансе помијешане са сивом. Од сјајних опција препоручује се боја сочне траве, борових иглица, зелене боце. “Зимски” тип боје је идеалан за смарагдно зелену боју, која може да буде основна боја. За летњи тип боје, смарагдна нијанса се најбоље користи као додатак.

Маслински тонови, нијанса маховине, савршено одговарају „летњим“ девојкама . Алитип боје “зима”је једини који је погодан за црну и зелену боју, могу га користити за вечерње хаљине.

Они који имају"топли" тип појављивањаи девојке би требало да изаберу сличне нијансе зелене боје. Представницијесењих и прољетних типова бојаизгледат ће шармантно у боји младе траве или пистације.

"Пролећне" девојчицемогу безбедно да бирају тако светле нијансе као што су лимета и лимета."јесенски" моднису нејаснији тонови - боја сувог маховине, мочварног, зеленог и смеђег.

За све жене, без изузетка, погодне су неутралне нијансе зелене боје, то је чиста спектрална боја и нијанса зелене јабуке.

Комбинирање

Зелено се савршено комбинира са различитим бојама. Свака мода ће највише моћи да изабере за себедобра комбинација која јој одговара. Ово су најуспешније композиције:

  • Са смеђим . Ова комбинација се често користи у цасуал стилу. Дует ће изгледати боље ако одаберете тамне нијансе зелене и користите смеђу као додатак слици.

  • Са беж . Правила за комбиновање зелене и беж боје су слична. Да би овај дует био занимљивији, вредно је додати и јасан акценат. На пример, за ансамбл тамно зелених панталона и беж блузу, покупите црвену торбу.

  • Са белом . Ово је потпуно успешна композиција, са бледим нијансама зелених и зелених тонова који изгледају сјајно са нијансама беле боје.

  • Са жутим . Играјући различите нијансе зелене и жуте боје, можете створити романтичне или свијетле слике.

  • Витх пинк . Невероватно спектакуларан тандем, подложан употреби засићених нијанси обе боје.

  • \ т Са љубичастом бојом . Веома интригантна композиција. Стилисти препоручују комбиновање светлих нијанси зелене са богатим љубичастим и светло зеленим тоновима са јоргованом.

  • Са црвеним . Класична комбинација коју су одувијек цијениле храбре жене. Најимпресивнији је тандем тамно црвене боје са зеленом бојом.

  • Са сивом . Ова комбинацијачесто се користи у канцеларијским луковима.

Модние изображениа

Можете да добијете широку лепезу модерних слика користећи основне зелене ствари или зелене додатке.

Само зелено

Трендовита црно-бијела слика у зеленој љествици изгледа спектакуларно. Једино ограничење је да се не препоручује употреба нијанси топлих и хладних тонова у једном ансамблу.

Мирни црно-бијели изглед може се створити носећи уске смарагдно зелене хлаче, блузу боје жада и младе ципеле у боји траве. У хладном дану, комплет може бити допуњен сиво-зеленом јакном или кардиганом.

Основно одело може бити зелено одело са сукњом или панталонама. Њему је потребно одабрати врх, свјетлију нијансу, а ципеле могу бити најтамнији елементи слике.

Бусинесс имагес

Класична комбинација за канцеларијски лук је тамно зелено дно (било да је сукња панталона) и бијели, крем или свијетло беж врх (блуза или танка мајица).

Комплет сиво-зелене јакне у тамном тону, лахка блуза и смеђе или сиве панталоне изгледају прилично формално.

Занимљив поглед може се створити употребом тамно зелене пословне хаљине као базе. Може се носити с беж или сивом јакном и црним ципелама.

Изображениа

БОдјећа за сваки дан, можете користити разне нијансе зелене. За топлију сезону препоручују се разне хаљине и сукње зелених нијанси. Посебно су добро проширене сукње или набрани модели. Врхови за такву сукњу могу бити одабрани пастелним нијансама или, напротив, свијетли.

За летњу гардеробу није болно купити зелене гаћице. Могу се носити са мајицама и светлим врховима и балетним становима.

За прољеће или јесен можете купити хаљину свијетле или пригушене нијансе. Вриједи га носити са црним ципелама и црним или тамно сивим капутом.

Евенинг имагес

Зелена одјећа је одлична за разне друштвене догађаје. Дуга вечерња хаљина богате или тамно зелене боје изгледа елегантно, скрива недостатке фигура, визуелно вуче силуету.

Кратке хаљине разних нијанси зелене боје изгледају посебно корисно на позадини опаљене коже, па их треба одабрати за летње журке.

Умјетни украси, везови или уметци за чипке се често користе за украшавање хаљина (чипка може бити у боји хаљине или контраста). Богато украшена хаљина треба носити без украса, а за хаљине једноставног кроја можете одабрати накит од бијелог или жутог метала.

Стилисти савјетују да се у ансамблу не користи зелена хаљина више од двије додатне боје. Дакле, то ће бити довољно да се обуку црне ципеле и покупи златни накит. Шминка би требала битиНаравно, препоручује се употреба мат производа без сјаја. Зелене нијансе сенки треба избегавати, јер оне, у комбинацији са зеленом хаљином, дају особи нездрав изглед.

Избор звезда

Зелене хаљине често бирају звезде за најсвечаније догађаје. Тако је чувена сатенска хаљина Џоан Вудворд ушла у историју моде, у којој је глумица 1958. добила Оскара за главну женску улогу. Прелепа зелена хаљина Кате Винслет памтена је и на церемонији 1998. године након огромног успеха филма "Титаник".