Мушка пословна одела: правила за избор модела и прибора

Пословна одећа је веома важна за савременог човека, јер су одраз статустности и успеха. Зато главни предмет основне гардеробе представника јачег пола постаје мушко пословно одело као најатрактивнија и елегантнија ствар.

Мало историје

Сада је прилично тешко вјеровати, али мушко одијело има дугу повијест и датира још из средњег вијека. У Европу су га довели крсташи. Истина, онда је имао мало заједничког са модерним одијелом и био је скуп панталона и кафтана с гумбима. Представници више класе носили су сличну одећу, која је по својој дискрецији варирала дужину и облик кафтана.

В настоасее врема производитела мъжкого облека предлагает три вида одежди :

  • свечана (смокинг, визит-карта, хаљина);
  • строго пословање (јакна + панталоне);
  • неформално - поједностављена верзија пословног одијела.

Према правилима етикете, класична лежерна хаљина је скуп од два тамне боје, обично црне, сиве или плаве. Цртеж на тканини је дозвољен, али не би требао бити конвексан.

Међу допуштеним отисцима су пригушена трака, „рибља кост“ и кавез на јакни.

Најприхватљивија варијанта костима је модел стриктног реза са 2-3 дугмета, ревер са ширином не већом од 9 центиметара, равне хлаче.

"Тројка" - избор конзервативних мушкараца који су навикли на строги модерни стил.

Фабрицс

Да би уредски костим био профитабилна инвестиција, он мора бити израђен од висококвалитетне тканине. То је добра текстура која се сматра једном од предности одличног одела.

Информације о саставу тканине могу се наћи на етикети која се налази изнутра.

Највећи део трошкова за комплет зависи од текстуре. Најскупљи су вунени производи, а најбоље вуне су од вуне Новог Зеланда и аустралске овце. Ови костими су означени "Супер". Натпис "Дјевица вуна" значи: вуна није била подвргнута секундарној преради.

Најскупља је тканина дивље вицуне, коју користе само елитни брендови.Цена таквих комплета често прелази 20 хиљада долара.

Костими из различитих врста твида и кашмира изгледају подједнако респектабилно и респектабилно.

За летњу ношњу користе се лакши материјали, укључујући вуну, али је тањи (фреска, габардин, итд.). Ако вам је потребан сет финих, деликатних вунених влакана, потражите ознаку "Цоол Воол" и индекс 140-160, што значи да је одређени број километара тканине добивен од 1 килограма вуне.

Предности производа од фине вуне су удобност, добра вентилација, отпорност на хабање.

Такозване тканине су такође раширене: вуна + платно, вуна + памук, вуна + свила, као и синтетичка влакна (вискоза, еластан, полтерстер, полиестер). Мијешане тканине изгледају не мање угледне, али су, осим естетског изгледа, практичне. Мање су подложне деформацијама од производа од чистог памука или лана. Вуна у таквим случајевима треба да буде најмање 55%. идеално 80%.

Чиста памучна одела и лан се не препоручују за пословне догађаје, јер се брзо скупљају. Али на неформалним догађајима ефекат светле модрице ће изгледати веома добро.

Боље је одбити одијела за чију су производњу кориштена само умјетна влакна.Њима је неугодно носити се, брзо губе естетски изглед и изгледају јефтино.На пример, на сету од вискозе, пелете се формирају веома брзо, што, видите, не доприноси слици привлачности.

]

Велики значај се придаје материјалу за облагање.Јастучић треба бити израђен од глатке, танке и лагане тканине.Најбоља опција је вискоза, ацетат, купро и мешавина ових тканина.На брендираним сетовима често се поставља облога од свиле.Без сумње, производ додаје чврстоћу, али понекад има мрља од зноја на свили, што је неприхватљиво за пословног човјека.

Модели пословних одијела за мушкарце

Јакне за одијела, како зимске тако и љетне, могу бити једноструке и двоструке.

]
​​
  • Једнобродна јакна је производ који се причвршћује на 13 дугмета.Предност оваквог модела је у томе што је универзалан, односно добро стоји на било којој слици, под условом да је рез правилно изабран.На пример, мушкарци у пуној дужини су боље да дају предност слободном, док су они који су опремљени погоднији за витке, атлетске грађе за мушкарце.
  • Двострука јакна у резу је близу војне униформе, сличностзбог правила да га причврстите на све тастере. Слобода кретања се постиже због присуства утора на бочним странама. Модел је погодан за високе, снажне мушкарце. Међутим, не препоручују се малобројни мушкарци са прекомерном тежином да носе дворедне јакне, јер ће такав модел визуелно попунити и смањити раст.
На основу предмета који су укључени у комплет, костим може бити:
  • деуце (јакна + панталоне);
  • тројка (јакна + хлаче + прслук).

Сви производи су направљени од истог материјала у једном распону боја, али могу постојати изузеци.

На пример, ансамбли у којима је прслук направљен од контрастне текстуре изгледају веома стилски и неформално.

Прслук додаје формалност слици, према правилима етикете, сматра се да је замјена за јакну и обавља улогу необичног корзета који затеже желудац.

За скидање јакне, која остаје у кошуљи и прслуку, по правилима доброг тона то је могуће само уз дозволу људи око себе.

Класично пословно одело не би требало да има светле отиске, привлачне декоративне елементе, осим ручних шавова на реверима и оковратнику. Џепови су дозвољени само уу облику прореза, који се понекад допуњују вентилима.

Цолорс, принтс

Међу најтоплијим трендовима у мушким пословним одијелима може се примијетити разноликост боја. Ако су се прије 10 година, ароматске црне, сиве, бијеле сматрале прихватљивим бојама за пословни стил, данас дизајнери препоручују мушкарцима да обрате пажњу на друге нијансе - маслина, сенф, бургундац и, наравно, плава - "нова црна".

По мишљењу стилиста, без обзира на боју пословног одијела мушкарца, црни сет без уметака, отисака и елемената декорације мора нужно бити присутан у његовом ормару. Једнобојно одело мат текстуре уклапа се у било који стил и има изванредну комбинаторичност, тако да се може безбедно сматрати универзалним.

За оне који виде црну као суморну и баналну, можете погледати Кембриџ сиву и тамно плаву.

Шема браон боје је релевантна, додајући пословном имиџу ноту опуштености и неформалности, али браон је врло хировита боја и далеко од тога да је за свакога, а поред тога, прилично је тешко одабрати боје за пратњу.

Приликом одабира тродијелног одијела, многи мушкарци траже неформалне и бесплатне опције, добар, модеран дресс цоде једозвољава Комплети са коцкастим прслуком су веома популарни. Дакле, плави сет са прслуком у светлој боји савршено изгледа.

Ако говоримо о отисцима, онда су релевантне неупадљиве ћелије и вертикална трака. Креативни модели могу да садрже апстрактни украс, геометријске облике разних калибара, штампање новина.

Што је отисак светлији и већи, то је боја костима суздржанија - сива, бледо љубичаста.

Јакна за одијело може имати округле и овалне крпе лакта од коже, антилопа и других густих материјала. Изгледа одлично патцхворк, комбинован у боји и текстури са линијама џепова.

Такав елемент неће се сматрати кршењем правила одијевања, осим ако човјек не мора присуствовати важном друштвеном или пословном догађају.

Правила за избор пословног одела

Избор костима мора се приступити одговорно и промишљено. Покушавајући на јакни, погледајте како се добро уклапа, да ли то омета кретање или, напротив, виси као на вјешалици.

Обратите посебну пажњу на леђа и рамена.Хоризонтални набори и склопови у подручју врата су неважећи. Ревер би требао стајати што ближе раменима, а овратник би требао стајати око врата, али не и стиснути. Дозвољена избочина овратника од јакне - 1,5 центиметара, манжета - 1,5-2 цм.

Дужина јакне одређује се на следећи начин:стојте равно, држите под са обе руке. Ако сте то урадили лако и природно, онда је дужина производа правилно изабрана.

\ т

Приликом постављања панталона треба обратити пажњу и на дужину ноге. Хлаче треба да покривају пете и рупе за чипке.

Ако је ваше тело далеко од идеалног, следите следећа правила која дају стилистима:

  • Једнократна јакна визуално продуљује силуету, двоструко - балансира пропорције.
  • Превише широке панталоне чине здепасту фигуру. На пуним мушкарцима боље изгледају равне панталоне, добро се уклапају у струку, док стрелице могу и не изглађују.
  • За пуне мушкарце боље је одабрати монофоне сетове суздржаних боја. Дозвољен је дискретан образац на тканини, али је боље одбити велике отиске. Укрштене траке, светли геометријски облици - нису најбоље решење.
\ т
    \ т
  • Светле нијансе, текстуриране и рељефне тканине су пуне, зато обратите пажњу на тамне костиме од танке танкематеријала.
  • Мушкарцима са пуним вратом се саветује да изаберу кошуље са широким овратником и шиљатим врховима.
  • Џепови са детаљима изнад главе чине фигуру шира и волуминознију, па је боље одабрати јакне са џеповима без поклопаца.
  • Појас неће моћи да држи велики стомак, па је боље размислити о куповини нараменица.

Пуно мушкарцима је веома тешко да нађу пристојан пар одијела (прва три), па се препоручује да се приберете служби индивидуалног кројења. Кројач ће узети у обзир све карактеристике фигуре и зашити одијело које ће сакрити све мане у тијелу.

Како да носим одело

Према правилима етикете, костим треба увијек бити закопчан. Поготово ако мушкарац користи нараменице умјесто појаса. Откопчавање јакне је дозвољено у врућем времену вани, у загушеној просторији у неформалном окружењу међу колегама, током оброка, у позоришту, ресторану.

\ т